Відділ освіти Василівської районної державної адміністрації

 
23 ЛЮТОГО У ШКОЛІ «ТАЛАНТ» ПРОХОДИВ ОБЛАСНИЙ СЕМІНАР «РЕАЛІЗАЦІЯ МОДЕЛІ інклюзивної освіти в ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ»

24 лют. 2017
Інтенсивно входячи в практику, інклюзивна освіта ставить перед освітньою системою великий ряд складних питань і нових завдань. На відміну від зарубіжної системи, в якій інклюзія має багатий досвід і законодавче закріплення, наша вітчизняна інклюзія тільки починає складатися...

Інтенсивно входячи в практику, інклюзивна освіта ставить перед освітньою системою великий ряд складних питань і нових завдань. На відміну від зарубіжної системи, в якій інклюзія має багатий досвід і законодавче закріплення, наша вітчизняна інклюзія тільки починає складатися. Представники 11 шкіл - учасниць пілотного проекту «Розвиток інклюзівного середовища в Запорізькій області», і шкіл, в яких в цьому році відкриті класи з інклюзивним освітою всесто із заступником начальника департаменту освіти Запорізької ОДА Хіврич В.В. і завідувача кафедри РПЗСЖ ЗОІППО Лупіновіч С.Н. знайомилися з досвідом роботи Дніпрорудненської школи «Талант». Насичена і цікава програма семінару забезпечила конструктивне спілкування. Онлайн-урок, онлайн-корекційні заняття з розвитку мовлення, ритміки, заняття з дефектологом, дозволили в реальному режимі побачити роботу вчителя, асистента вчителя, форми і методи роботи корекційних педагогів.
Особливий інтерес викликала представлена ​​модель інклюзивної освіти школи, яка дозволяє здійснити на практиці системний підхід до включення дітей з особливостями у розвитку в соціум, а також здійснити наступність принципів і технологій викладання, навчальних і розвиваючих програм, призначених як для звичайних, так і для особливих «дітей». Адже інклюзія охоплює глибокі соціальні аспекти життя школи: створюється моральна, матеріальна, педагогічне середовище, адаптована до освітніх потреб будь-якої дитини, яку можливо забезпечити лише при тісній співпраці з батьками, в згуртованому командну взаємодію всіх учасників освітнього процесу.